RB520ASA-30FHT2RB
DigiKey Part Number
846-RB520ASA-30FHT2RBTR-ND - Tape & Reel (TR)
846-RB520ASA-30FHT2RBCT-ND - Cut Tape (CT)
846-RB520ASA-30FHT2RBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB520ASA-30FHT2RB
Description
DIODE SCHOTT 30V 200MA DFN10062W
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount, Wettable Flank DFN1006-2W
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 10 V
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Package / Case
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Supplier Device Package
DFN1006-2W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
580 mV @ 200 mA
Operating Temperature - Junction
150°C