PA4344.472ANLT
DigiKey Part Number
553-4033-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4033-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4033-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4344.472ANLT
Description
FIXED IND 4.7UH 28A 4.5 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 28 A 4.5mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4344.472ANLT Models
DC Resistance (DCR)
4.5mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Current - Saturation (Isat)
29A