CSAB1770-4R7M
DigiKey Part Number
4044-CSAB1770-4R7MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAB1770-4R7MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAB1770-4R7MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAB1770-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 22A 4.8 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 22 A 4.8mOhm Max 2-SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSAB1770-4R7M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
24A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
4.8mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
2-SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.283" (7.20mm)