100R28-76B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Parlex USA LLC
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parlex USA LLC
In Stock: 0
Datasheet
28 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 3.000" (76.20mm)
100R28-76B
DigiKey Part Number
HF28U-03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R28-76B
Description
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 3"
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Additional Resources
Substitutes (2)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 5.98"
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 12"
In-Stock: 280
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 18"
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 4"