100R28-152B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Parlex USA LLC
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parlex USA LLC
In Stock: 0
Datasheet
28 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 5.984" (152.00mm)
100R28-152B
DigiKey Part Number
HF28U-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R28-152B
Description
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 5.98"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Length
5.984" (152.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
28
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (2)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 12"
In-Stock: 280
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 18"
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 3"
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 4"