ST17-075-66GR
DigiKey Part Number
298-ST17-075-66GR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST17-075-66GR
Description
TAPE ELECTRICAL GREEN 3/4"X22YDS
Detailed Description
Electrical Tape Pressure Sensitive Adhesive (PSA) Adhesive Green 0.75" (19.05mm) 3/4" X 66' (20.1m) 22 yds
Category
Width
0.75" (19.05mm) 3/4"
Color
Green
Temperature Range
14°F ~ 176°F (-10°C ~ 80°C)
Thickness
0.0070" (7.0 mils, 0.178mm)