EXC-24CE121U
DigiKey Part Number
P12970TR-ND - Tape & Reel (TR)
P12970CT-ND - Cut Tape (CT)
P12970DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-24CE121U
Description
CMC 140MA 2LN 120 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100 MHz 140mA DCR 2.2Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXC-24CE121U Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.2Ohm
Manufacturer
Panasonic Industry
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
140mA