EXC-14CH120U
DigiKey Part Number
P19438TR-ND - Tape & Reel (TR)
P19438CT-ND - Cut Tape (CT)
P19438DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-14CH120U
Description
CMC 100MA 2LN 12 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 12 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXC-14CH120U Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Manufacturer
Panasonic Industry
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0302 (0806 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
12 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA