ERJ-P14J104U
DigiKey Part Number
P100KASTR-ND - Tape & Reel (TR)
P100KASCT-ND - Cut Tape (CT)
P100KASDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-P14J104U
Description
RES SMD 100K OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
100 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-P14J104U Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)