AH10928V10000JE
DigiKey Part Number
AH10928V10000JE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AH10928V10000JE
Description
ALUMINUM EXTRUSION 10"
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Housed Resistor Aluminum Alloy Board Level, Vertical, Extrusion
Category
Attachment Method
Bolt On
Mfr
Shape
Rectangular, Fins
Series
Length
10.000" (254.00mm)
Packaging
Box
Width
9.750" (247.65mm)
Part Status
Active
Fin Height
2.280" (57.91mm)