K11K0C-P10LCC0-6000
DigiKey Part Number
1907-1236-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K11K0C-P10LCC0-6000
Detailed Description
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
K11K0C-P10LCC0-6000 Models
Current Rating (Amps)
4A
Cable Opening
0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C