GRM155R71C223JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.022 µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
GRM155R71C223JA01J
DigiKey Part Number
490-GRM155R71C223JA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM155R71C223JA01J
Description
CAP CER MLCC
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM155R71C223JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)