ESDLC3V3D3B-TP
DigiKey Part Number
ESDLC3V3D3B-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
ESDLC3V3D3B-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
ESDLC3V3D3B-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDLC3V3D3B-TP
Description
TVS DIODE 3.3VWM 36VC SOD323
Customer Reference
Detailed Description
36V Clamp 28A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Power - Peak Pulse
350W
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
4.5pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Breakdown (Min)
4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
36V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28A (8/20µs)