TAJA156M016RNJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
15 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1206 (3216 Metric) 2Ohm