KGM32ECG2D102KU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG2D102KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32ECG2D102KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32ECG2D102KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG2D102KU
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1210
Detailed Description
1000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KGM32ECG2D102KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)