KGM32ECG1H332JU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 659
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
KGM32ECG1H332JU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG1H332JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32ECG1H332JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32ECG1H332JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG1H332JU
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ECG1H332JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)