VJ1210A332FXAAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
VJ1210A332FXAAT
DigiKey Part Number
VJ1210A332FXAAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210A332FXAAT
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1210A332FXAAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)