KGM32ECG1H222JU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG1H222JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32ECG1H222JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32ECG1H222JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG1H222JU
Description
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 1210
Detailed Description
2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KGM32ECG1H222JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)