KGM32ECG2A222FU
DigiKey Part Number
478-KGM32ECG2A222FUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32ECG2A222FUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32ECG2A222FUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ECG2A222FU
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGM32ECG2A222FU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)