KGM21BCG2A181KT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5,745
Datasheet
In Stock: 129
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
180 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG2A181KT
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG2A181KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG2A181KT
Description
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG2A181KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)