CKR23CG472KR-LL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
In Stock: 70
Parametric Equivalent
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2-DIP
CKR23CG472KR-LL
DigiKey Part Number
CKR23CG472KR-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKR23CG472KR-LL
Description
CAP CER 4700PF 50V NP0 2-DIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKR23CG472KR-LL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
R (0.01%)
Packaging
Tube
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2-DIP
Capacitance
Size / Dimension
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.325" (8.25mm)