1210YG226ZAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM32LV51C226ZUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32LV51C226ZUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32LV51C226ZUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210YG226ZAT2A
Description
CAP CER 22UF 16V Y5V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF -20%, +80% 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210YG226ZAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)