2220Y6300271KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
270 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220Y6300271KXT
DigiKey Part Number
2220Y6300271KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y6300271KXT
Description
CAP CER 270PF 630V X7R 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y6300271KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)