2220Y1K50152KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
1500 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50152KXT
DigiKey Part Number
2220Y1K50152KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y1K50152KXT
Description
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y1K50152KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)