2220Y1K50152FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1500 pF ±1% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
2220Y1K50152FCT
DigiKey Part Number
2220Y1K50152FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y1K50152FCT
Description
CAP CER 1500PF 1.5KV C0G 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y1K50152FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)