2220J6300820JCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
82 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
2220J6300820JCT
DigiKey Part Number
2220J6300820JCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J6300820JCT
Description
CAP CER 82PF 630V C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J6300820JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)