2220J0250183JCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
0.018 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
2220J0250183JCT
DigiKey Part Number
2220J0250183JCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J0250183JCT
Description
CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J0250183JCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)