1825Y5K00681MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
680 pF ±20% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
1825Y5K00681MXT
DigiKey Part Number
1825Y5K00681MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825Y5K00681MXT
Description
CAP CER 680PF 5KV X7R 1825
Detailed Description
EDA/CAD Models
1825Y5K00681MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)