1825J1000154KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 744
KEMET
KEMET
0.15 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
1825J1000154KXT
DigiKey Part Number
1825J1000154KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825J1000154KXT
Description
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1825
Detailed Description
EDA/CAD Models
1825J1000154KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)