F881BC103J300Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
F881BC103J300Z
DigiKey Part Number
399-F881BC103J300Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F881BC103J300Z
Description
.010UF 300V
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)