CA064C471K5GAC7800
DigiKey Part Number
399-10029-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10029-1-ND - Cut Tape (CT)
399-10029-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA064C471K5GAC7800
Description
CAP ARRAY 470PF 50V NP0 0612
Customer Reference
Detailed Description
470pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CA064C471K5GAC7800 Models
Category
Circuit Type
Isolated
Manufacturer
KEMET
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
470pF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)