C921U750JVSDAAWL40 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
75 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U750JVSDAAWL40
DigiKey Part Number
C921U750JVSDAAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U750JVSDAAWL40
Description
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U750JVSDAAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)