C320C392J1G5HA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
3900 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C320C392J1G5HA
DigiKey Part Number
399-C320C392J1G5HA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C392J1G5HA
Description
3900PF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)