C316C104Z5U5HA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 318
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
C316C104Z5U5HA
DigiKey Part Number
399-C316C104Z5U5HA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C316C104Z5U5HA
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C316C104Z5U5HA Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)