C2225C103KHRACTU
DigiKey Part Number
399-C2225C103KHRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2225C103KHRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2225C103KHRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C103KHRACTU
Description
CAP CER 10000PF 3KV X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
C2225C103KHRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)