C2225C103KHRACAUTO
DigiKey Part Number
399-16819-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16819-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16819-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C103KHRACAUTO
Description
CAP CER 2225 10NF 3000V X7R 10%
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2225C103KHRACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)