C1825C122MGGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1200 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
C1825C122MGGACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C122MGGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C122MGGACTU
Description
CAP CER 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1825C122MGGACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)