C1210C473J1GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 2,404
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
In Stock: 376
Direct
TDK
Upgrade
TDK
In Stock: 760
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KYOCERA AVX
0.047 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
C1210C473J1GACTU
DigiKey Part Number
399-15169-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C473J1GACTU
Description
CAP CER 0.047UF 100V C0GNP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C473J1GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)