C1210C473JARACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 2,404
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Similar
TDK
Similar
TDK
In Stock: 760
0.047 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C473JARACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C473JARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C473JARACTU
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C473JARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)