C1206X684M4REC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
0.68 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206X684M4REC7210
DigiKey Part Number
C1206X684M4REC7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X684M4REC7210
Description
CAP CER 1206 680NF 16V X7R 20%
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X684M4REC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)