C1206X183G3JACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.018 µF ±2% 25V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C1206X183G3JACAUTO
DigiKey Part Number
C1206X183G3JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X183G3JACAUTO
Description
CAP CER 0.018UF 25V U2J 1206
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X183G3JACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)