C062C103K2R5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 800
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
C062C103K2R5TA7301
DigiKey Part Number
399-C062C103K2R5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C062C103K2R5TA7301
Detailed Description
EDA/CAD Models
C062C103K2R5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)