C0603X223K1RAC3198 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
TDK
YAGEO
Image for C0603X223K1RAC3198 is not available
C0603X223K1RAC3198
DigiKey Part Number
399-C0603X223K1RAC3198TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X223K1RAC3198
Description
.022UF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)