C0603C150G5GAC3077 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C150G5GAC3077
DigiKey Part Number
399-C0603C150G5GAC3077TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C150G5GAC3077
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)