ASYMSYF16K305
DigiKey Part Number
455-3205-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASYMSYF16K305
Description
JMPR SYM-41T-P0.5A-SYF-41T-P0.5A
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Black 16 AWG Jumper Lead Socket to Pin Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
16 AWG
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Pin
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)