R30BLK-1000
DigiKey Part Number
K625-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30BLK-1000
Description
WIRE WW 30AWG PVDF BLACK 1000'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Black Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 1000' (304.80m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Jacket Color
Black
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C