R30B-1000
DigiKey Part Number
K624-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30B-1000
Description
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 1000'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Blue Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 1000' (304.80m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Jacket Color
Blue
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C