FSP330-AAAN3
DigiKey Part Number
2967-FSP330-AAAN3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSP330-AAAN3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 330W
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V 330 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
500mW (Max)
Applications
ITE (Commercial)
Series
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
47.2" (1.20m)
Size / Dimension
7.87" L x 3.94" W x 1.06" H (200.0mm x 100.0mm x 27.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI
Voltage - Output
24V
Standard Number
60950-1; 62368-1
Current - Output (Max)
13.75A
Base Product Number
Power (Watts)
330 W