B82432A1684K000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 893
Datasheet
680 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 65 mA 25Ohm Max 2-SMD, J-Lead
B82432A1684K000
DigiKey Part Number
B82432A1684K000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82432A1684K000
Description
FIXED IND 680UH 65MA 25 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR)
25Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.6MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Inductance
Supplier Device Package
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)