ECS-250-10-36-JGN-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
Parametric Equivalent
EPSON
Shenzhen SCTF Electronics
25 MHz ±20ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
ECS-250-10-36-JGN-TR
DigiKey Part Number
XC2643TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-10-36-JGN-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECS-250-10-36-JGN-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)